Protože se v médiích objevily nepravdy z úst náměstka Libereckého kraje, který tvrdí, že “ve Frýdlantu nikdy ortopedie jako taková ani nebyla”, přinášíme čísla:

Ročně nemocnice již několik let provádí okolo 250 specializovaných ortopedických operací. Z toho okolo 100 artroskopických operací kolene, okolo 100 operací měkkých tkání (ganglia, bursy, úžinové syndromy, karpální tunely, Dupuytrenovy kontraktury) a zbytek jsou další ortopedické výkony hlavně na nohou. “To nám všechny zdravotní pojišťovny na základě uzavřených smluv hradily v objemu okolo 3 mil Kč za rok. Předpokládali jsme, že obdobně budeme nadále pokračovat, pojišťovny by to nestálo nic navíc proti minulým letům a pacienti by nemuseli z frýdlantského výběžku dojíždět na operace do Liberce, Turnova, Semil, Vrchlabí nebo dokonce do Prahy. Nám na pacientech Frýdlantska záleží, a proto jim chceme zajistit co nejdostupnější péči,” dokládá ředitel Nemocnice MUDr. Jiří Madar.