Pacienti se dostávají na řadu postupně, podle objednání už z podzimu loňského roku. Odteď Nemocnice Frýdlant funguje v režimu jednodenní chirurgie s personálním 24hodinovým zajištěním lékařské i sesterské péče. “Díky využívání moderních chirurgických postupů a metod lze hospitalizaci pacienta zkracovat na optimální dobu, což je výhodou pro zdravotní systém a zejména pro pacienta. Na režim jednodenní péče jsme se pečlivě připravovali už od loňského roku. Nastoupili jsme cestu moderní medicíny 21. století,” dodává MUDr. Jiří Madar, ředitel Nemocnice Frýdlant. V režimu jednodenní chirurgie jsou někteří pacienti přijati, operováni a propuštěni domů během dne, někdy zůstávají po operaci v péči na lůžku do druhého dne. Vždy záleží na typu operace, stavu pacienta a rozhodnutí lékaře.