Nemoci a diagnózy

Diabetes (cukrovka)

Diabetes mellitus neboli cukrovka je nemoc, která se projevuje poruchou metabolismu krevního cukru (glukózy). Glukóza je životně důležitá pro lidské zdraví, protože je zdrojem energie pro buňky. Pokud máte cukrovku, znamená to, že máte v krvi příliš mnoho glukózy, což je stav, který vám může způsobit vážné zdravotní problémy.

Celý článek

Chřipka

Chřipka je infekční onemocnění způsobené viry. Infekce napadá dýchací ústrojí - nos, krk a plíce. V převážné většině případů nemoc odejde sama, může mít ale i velmi vážný průběh. Na chřipku a její komplikace zemře v ČR ročně okolo dvou tisíc pacientů. 

Celý článek

Křečové žíly

Křečové žíly (varixy) známe jako zvětšené modrofialové uzlíkové žilní útvary na povrchu nohou, ale v podstatě jakákoliv žíla se může stát křečovou. Nohy jsou postiženy nejčastěji, protože nesou váhu celého těla. Pro některé pacienty jsou lehčí formy onemocnění jen kosmetickou záležitostí, jiným vážnější formy způsobují bolest a další komplikace.

Celý článek

Rakovina prsu

Rakovinu prsu způsobuje zhoubné bujení buněk v prsní tkáni. Jedná se hned po rakovině kůže o nejčastěji diagnostikované nádorové onemocnění. Může se objevit i u mužů, ale v naprosté většině případů onemocní ženy. Osvěta v posledních letech naštěstí situaci kolem rakoviny prsu mění k lepšímu. Díky pravidelným kontrolám je mnoho nádorů nalezeno v počátečních stadiích, kdy je šance na úplné uzdravení téměř stoprocentní. Díky tomu se také úmrtnost na rakovinu prsu snižuje 

Celý článek

Newsletter

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.
Budeme Vám posílat novinky z oboru zdraví.

Souhlasím s
podmínkami

Svou registrací/přihlášením k odběru newsletteru poskytuji společnosti EUC a.s., Na Pankráci 1690/125,
140 00 Praha 4, IČ: 26730413, skup. DIČ: CZ699002423
, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu, za účelem zařazení do databáze k marketingovým účelům, tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení a novinek prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační povinnosti.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé.

Souhlas může být kdykoli odvolán písemnou formou na adresu společnosti nebo využitím funkce zrušení registrace/odhlášení v newsletteru.

Společnost prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.